Úřední deska

  • Oznámení a jiná úřední sdělení
Oznámení o vyhlášení výběrového řízení na služební místo - Řízení o opravě chyby v SPI
(Katastrální úřad pro Moravskoslezský kraj Katastrální pracoviště Frýdek-Místek)
Platnost od: 20.08.2026 Platnost do: 03.09.2026

Oznámení o vyhlášení výběrového řízení na služební místo - Rozhodování o povolení vkladu
(Katastrální úřad pro Moravskoslezský kraj Katastrální pracoviště Krnov)
Platnost od: 20.08.2026 Platnost do: 03.09.2026

Přehled dokončených a plánovaných obnov operátu mapováním a revizí
   

  • Oznámení a jiná úřední sdělení katastrálního pracoviště Bruntál
Veřejná vyhláška V-2164/2026-801 Vyrozumění o provedení vkladu Košiková
Platnost od: 01.09.2026 Platnost do: 17.09.2026

Veřejná vyhláška V-2320/2026-801 Vyrozumění o provedení vkladu Klapil
Platnost od: 01.09.2026 Platnost do: 17.09.2026

Veřejná vyhláška V-2351/2026-801 Vyrozumění o provedení vkladu Baran
Platnost od: 01.09.2026 Platnost do: 17.09.2026

Veřejná vyhláška V-1986/2026-801 Vyrozumění o provedení vkladu Čamek
Platnost od: 31.08.2026 Platnost do: 16.09.2026

Veřejná vyhláška V-2019/2026-801 Vyrozumění o provedení vkladu Odstrčilová
Platnost od: 31.08.2026 Platnost do: 16.09.2026

Oznámení o zahájení obnovy katastrálního operátu novým mapováním v katastrálním území Malá Véska
Platnost od: 24.08.2026 Platnost do: 25.09.2026

Veřejná vyhláška V-2164/2026-801 Vyrozumění o provedení vkladu Košiková
Platnost od: 18.08.2026 Platnost do: 03.09.2026

Veřejná vyhláška V-2192/2026-801 Vyrozumění o provedení vkladu Otrubová
Platnost od: 18.08.2026 Platnost do: 03.09.2026

  • Oznámení a jiná úřední sdělení katastrálního pracoviště Frýdek-Místek
Veřejná vyhláška V-5320/2026-802 Vyrozumění o provedení vkladu Krzemień
Platnost od: 26.08.2026 Platnost do: 10.09.2026

Veřejná vyhláška V-5582/2026-802 Vyrozumění o provedení vkladu Huvar
Platnost od: 26.08.2026 Platnost do: 10.09.2026

Veřejná vyhláška V-5511/2026-802 Vyrozumění o provedení vkladu Rovenská
Platnost od: 26.08.2026 Platnost do: 10.09.2026

Veřejná vyhláška V-6098/2026-802 Vyrozumění o provedení vkladu Laabs
Platnost od: 26.08.2026 Platnost do: 10.09.2026

Veřejná vyhláška V-5874/2026-802 Vyrozumění o provedení vkladu Burkacki
Platnost od: 26.08.2026 Platnost do: 10.09.2026

Veřejná vyhláška V-6170/2026-802 Vyrozumění o provedení vkladu Srbková
Platnost od: 26.08.2026 Platnost do: 10.09.2026

Veřejná vyhláška V-6091/2026-802 Vyrozumění o provedení vkladu Avetisyanová
Platnost od: 26.08.2026 Platnost do: 10.09.2026

Veřejná vyhláška V-6310/2026-802 Vyrozumění o provedení vkladu Fon
Platnost od: 26.08.2026 Platnost do: 10.09.2029

Veřejná vyhláška V-6355/2026-802 Vyrozumění o provedení vkladu Kubinová
Platnost od: 26.08.2026 Platnost do: 10.09.2026

Veřejná vyhláška OO-2/2020-802 Ozn. vlast. nemíst. o dok. a nám. Rybaříková
Platnost od: 26.08.2026 Platnost do: 10.09.2026

Veřejná vyhláška V-6916/2026-802 Ostatní procesní rozhodnutí neznámé osoby oprávněné spravovat pozůstalost
Platnost od: 25.08.2026 Platnost do: 09.09.2026

Veřejná vyhláška V-6328/2026-802 Ostatní procesní rozhodnutí neznámé osoby oprávněné spravovat pozůstalost
Platnost od: 24.08.2026 Platnost do: 08.09.2026

Veřejná vyhláška V-6137/2026-802 Vyrozumění o provedení vkladu Lojkásková
Platnost od: 18.08.2026 Platnost do: 02.09.2026

Veřejná vyhláška ZDŘ-90/2026-802 Obecné obeslání Katastrální úřad pro Moravskoslezský kraj
Platnost od: 15.08.2026 Platnost do: 31.07.2027

Veřejná vyhláška ZDŘ-92/2026-802 Obecné obeslání Katastrální úřad pro Moravskoslezský kraj
Platnost od: 15.08.2026 Platnost do: 31.07.2027

Veřejná vyhláška ZDŘ-93/2026-802 Obecné obeslání Katastrální úřad pro Moravskoslezský kraj
Platnost od: 15.08.2026 Platnost do: 31.07.2027

Veřejná vyhláška ZDŘ-89/2026-802 Obecné obeslání Katastrální úřad pro Moravskoslezský kraj, katastrální pracoviště Frýdek-Místek
Platnost od: 29.07.2026 Platnost do: 30.07.2027

Veřejná vyhláška OO-2/2026-802 Oznámení obci Katastrální úřad pro Moravskoslezský kraj, katastrální pracoviště Frýdek-Místek
Platnost od: 23.01.2026 Platnost do: 31.05.2027

Veřejná vyhláška OO-1/2026-802 Oznámení obci Katastrální úřad pro Moravskoslezský kraj, katastrální pracoviště Frýdek-Místek
Platnost od: 16.01.2026 Platnost do: 30.11.2027

Vyhlášení prostorů dle § 95 vyhlášky č. 357/2013 Sb., ve kterých vlivem poddolování dochází v terénu k posunům znemožňujícím dodržení přesnosti katastrální mapy
Platnost od: 12.07.2019  

  • Oznámení a jiná úřední sdělení katastrálního pracoviště Karviná
Veřejná vyhláška OR-524/2026-803 Souhlas s opravou Potyszová
Platnost od: 19.08.2026 Platnost do: 03.09.2026

Veřejná vyhláška OR-524/2026-803 Souhlas s opravou Potyszová 2
Platnost od: 19.08.2026 Platnost do: 03.09.2026

Veřejná vyhláška ZDŘ-90/2025-803 Obecné obeslání Czuraj
Platnost od: 09.10.2025 Platnost do: 15.10.2026

Veřejná vyhláška ZDŘ-90/2025-803 Obecné obeslání Czurajová
Platnost od: 09.10.2025 Platnost do: 15.10.2026

Seznam katastrálních území s dokončenou obnovou operátu SGI na digitální katastrální mapu a povinností měřit v S-JTSK
   

   

  • Oznámení a jiná úřední sdělení katastrálního pracoviště Opava
Veřejná vyhláška V-6354/2026-806 Vyrozumění o provedení vkladu Jurdič
Platnost od: 31.08.2026 Platnost do: 15.09.2026

Veřejná vyhláška V-6745/2026-806 Vyrozumění o provedení vkladu Víchová
Platnost od: 31.08.2026 Platnost do: 15.09.2026

Veřejná vyhláška OR-796/2026-806 Souhlas s opravou Pytel
Platnost od: 26.08.2026 Platnost do: 10.09.2026

Veřejná vyhláška V-5937/2026-806 Vyrozumění o provedení vkladu Spasov
Platnost od: 24.08.2026 Platnost do: 08.09.2026

Veřejná vyhláška V-6314/2026-806 Vyrozumění o provedení vkladu Schaffartzik
Platnost od: 19.08.2026 Platnost do: 03.09.2026

Veřejná vyhláška V-6315/2026-806 Vyrozumění o provedení vkladu Schaffartzik
Platnost od: 19.08.2026 Platnost do: 03.09.2026

Veřejná vyhláška V-7233/2026-806 Zahájení řízení Theuerová
Platnost od: 19.08.2026 Platnost do: 03.09.2026

Veřejná vyhláška V-6476/2026-806 Vyrozumění o provedení vkladu Čechová
Platnost od: 19.08.2026 Platnost do: 03.09.2026

Veřejná vyhláška OO-6/2026-806 Oznámení obci Katastrální pracoviště Opava
Platnost od: 17.08.2026  

Veřejná vyhláška OO-4/2026-806 Oznámení obci o zahájení Katastrální pracoviště Opava
Platnost od: 03.06.2026  

Veřejná vyhláška OO-4/2026-806 Oznámení obci Katastrální pracoviště Opava
Platnost od: 29.04.2026  

Veřejná vyhláška OO-2/2026-806 Oznámení obci o zahájení Katastrální úřad pro Moravskoslezský kraj
Platnost od: 12.03.2026  

Veřejná vyhláška OO-2/2026-806 Oznámení obci o zahájení Katastrální úřad pro Moravskoslezský kraj
Platnost od: 12.03.2026  

Veřejná vyhláška OO-1/2026-806 Oznámení obci o zahájení Katastrální pracoviště Opava
Platnost od: 09.03.2026  

Veřejná vyhláška OO-1/2026-806 Oznámení obci o zahájení Katastrální pracoviště Opava 2
Platnost od: 09.03.2026  

Veřejná vyhláška OO-3/2026-806 Oznámení obci o zahájení Katastrální úřad pro Moravskoslezský kraj 2
Platnost od: 26.02.2026  

Veřejná vyhláška OO-3/2026-806 Oznámení obci o zahájení Katastrální úřad pro Moravskoslezský kraj
Platnost od: 26.02.2026  

Prehled_zpracovani_KPU_2025_03
Platnost od: 12.09.2025 Platnost do: 06.02.2027

Veřejná vyhláška ZDŘ-407/2025-806 Obecné obeslání Katastrální pracoviště Opava
Platnost od: 05.09.2025 Platnost do: 05.09.2026

Veřejná vyhláška OO-3/2025-806 Obecné obeslání Katastrální pracoviště Opava
Platnost od: 28.07.2025  

  • Oznámení a jiná úřední sdělení katastrálního pracoviště Třinec
Veřejná vyhláška V-3172/2026-832 Zahájení řízení Smolinský
Platnost od: 19.08.2026 Platnost do: 03.09.2026

Veřejná vyhláška OO-1/2020-832 Ozn. obci o dok. a námitkách Katastrální úřad pro Moravskoslezský kraj
Platnost od: 13.08.2026 Platnost do: 12.10.2026

Veřejná vyhláška ZDŘ-205/2025-832 Obecné obeslání Zavada
Platnost od: 09.09.2025 Platnost do: 10.09.2026

Veřejná vyhláška ZDŘ-207/2025-832 Obecné obeslání Zavadová
Platnost od: 09.09.2025 Platnost do: 10.09.2026

Veřejná vyhláška ZDŘ-201/2025-832 Obecné obeslání Vašková
Platnost od: 09.09.2025 Platnost do: 10.09.2026

Veřejná vyhláška ZDŘ-200/2025-832 Obecné obeslání Raszka
Platnost od: 09.09.2025 Platnost do: 10.09.2026

Veřejná vyhláška ZDŘ-201/2025-832 Obecné obeslání Vašková
Platnost od: 09.09.2025 Platnost do: 10.09.2026

Veřejná vyhláška ZDŘ-202/2025-832 Obecné obeslání Zavada
Platnost od: 09.09.2025 Platnost do: 10.09.2026

Veřejná vyhláška ZDŘ-203/2025-832 Obecné obeslání Zavadová
Platnost od: 09.09.2025 Platnost do: 10.09.2026

Veřejná vyhláška ZDŘ-179/2025-832 Obecné obeslání Bruk
Platnost od: 08.09.2025 Platnost do: 09.09.2026

Veřejná vyhláška ZDŘ-180/2025-832 Obecné obeslání Klimková
Platnost od: 08.09.2025 Platnost do: 09.09.2026

Veřejná vyhláška ZDŘ-190/2025-832 Obecné obeslání Grzegorz
Platnost od: 08.09.2025 Platnost do: 09.09.2026

Veřejná vyhláška ZDŘ-185/2025-832 Obecné obeslání Pindur
Platnost od: 08.09.2025 Platnost do: 09.09.2026

Veřejná vyhláška ZDŘ-186/2025-832 Obecné obeslání Kotasová
Platnost od: 08.09.2025 Platnost do: 09.09.2026

Veřejná vyhláška ZDŘ-188/2025-832 Obecné obeslání Körig
Platnost od: 08.09.2025 Platnost do: 09.09.2026

Veřejná vyhláška ZDŘ-189/2025-832 Obecné obeslání Grzegorzová
Platnost od: 08.09.2025 Platnost do: 09.09.2026

Veřejná vyhláška ZDŘ-156/2025-832 Obecné obeslání Czepiecová
Platnost od: 05.09.2025 Platnost do: 06.09.2026

Veřejná vyhláška ZDŘ-158/2025-832 Obecné obeslání Husar
Platnost od: 05.09.2025 Platnost do: 06.09.2026

Veřejná vyhláška ZDŘ-160/2025-832 Obecné obeslání Husarová
Platnost od: 05.09.2025 Platnost do: 06.09.2026

Veřejná vyhláška ZDŘ-161/2025-832 Obecné obeslání Kohutová
Platnost od: 05.09.2025 Platnost do: 06.09.2026

Veřejná vyhláška ZDŘ-162/2025-832 Obecné obeslání Kohut
Platnost od: 05.09.2025 Platnost do: 06.09.2026

Veřejná vyhláška ZDŘ-164/2025-832 Obecné obeslání Kohutová
Platnost od: 05.09.2025 Platnost do: 06.09.2026

Veřejná vyhláška ZDŘ-165/2025-832 Obecné obeslání Kohut st.
Platnost od: 05.09.2025 Platnost do: 06.09.2026

Veřejná vyhláška ZDŘ-166/2025-832 Obecné obeslání Kohut ml.
Platnost od: 05.09.2025 Platnost do: 06.09.2026

Veřejná vyhláška ZDŘ-142/2025-832 Obecné obeslání Chovancová
Platnost od: 05.09.2025 Platnost do: 06.09.2026

Veřejná vyhláška ZDŘ-168/2025-832 Obecné obeslání Chovanec
Platnost od: 05.09.2025 Platnost do: 06.09.2026

Veřejná vyhláška ZDŘ-169/2025-832 Obecné obeslání Siwá
Platnost od: 05.09.2025 Platnost do: 06.09.2026

Veřejná vyhláška OO-1/2023-832 Oznámení obci o zahájení Katastrální úřad pro Moravskoslezský kraj
Platnost od: 29.06.2023 Platnost do: 30.11.2027

Veřejná vyhláška OO-1/2020-832 Obecné obeslání Katastrální úřad pro Moravskoslezský kraj
Platnost od: 15.06.2021 Platnost do: 30.11.2026

Veřejná vyhláška OO-1/2020-832 Oznámení obci o zahájení Katastrální úřad pro Moravskoslezský kraj 2
Platnost od: 11.04.2021 Platnost do: 30.11.2026

Aktuality úřadu

21.07.2026
Katastrální úřad pro Moravskoslezský kraj oznamuje, že dnem 30. 9. 2026 dochází ke zrušení Katastrálního pracoviště Bruntál (KP Bruntál) a přesunu všech jeho agend do působnosti Katastrálního pracoviště Krnov (KP Krnov).
V současné době je poskytováno již 99% výstupů z katastru elektronicky, tedy nikoliv na přepážce katastrálního úřadu. Stejně tak je možno učinit elektronicky i veškerá podání vůči katastrálnímu úřadu, přičemž při realizaci elektronického podání prostřednictvím Portálu katastru a zeměměřictví či datové schránky je klientům poskytována sleva z poplatku za přijetí návrhu na vklad ve výši 20% (https://portal.cuzk.gov.cz/).
V případě nezbytnosti osobní návštěvy je možné se obrátit buď na kterékoli katastrální pracoviště v rámci Katastrálního úřadu pro Moravskoslezský kraj, přednostně pak na KP Krnov, nebo počínaje dnem 5. 10. 2026 navštívit kontaktní místo, které bude zřízeno na adrese Partyzánská 1619/7, Bruntál, v druhém patře, kancelář číslo 226, a to v pondělky od 8:00 h do 17:00 h, ve středy od 8:00 h do 14:30 h. Na kontaktním místě budou přijímána podání a poskytovány údaje z katastru nemovitostí. Úhrada správních poplatků bude možná pouze na základě vystaveného podkladu pro platbu (obsahujícího QR kód) prostřednictvím bankovního účtu.
Od 1. 10. 2026 bude znepřístupněna datová schránka rušeného KP Bruntál, ID DS: 5t3hvce, elektronická podání   bude možné zasílat elektronicky buď do datové schránky KP Krnov, ID DS: 7kzhu77, nebo na e-mailovou adresu podatelny KP Krnov kp.krnov@cuzk.gov.cz. Zároveň již nebude možné doručovat korespondenci na adresu KP Bruntál, Družební 717/2, 792 01 Bruntál, ale na adresu KP Krnov, U Požárníků 37/2, 794 01 Krnov.
Našim klientům děkujeme za pochopení případných omezení spojených se slučováním předmětných katastrálních pracovišť.

Aktuality resortu

19.08.2026
Oznámení o vyhlášení výběrového řízení na obsazení služebního místa správce/správkyně DMVS.

07.08.2026
Oznámení o vyhlášení výběrového řízení na obsazení služebního místa metodika účetnictví a rozpočtu.

04.08.2026
V červenci 2026 bylo na katastrálních úřadech v České republice podáno 71 259 vkladů a vyřízeno 76 513 vkladů. Průměrná doba provedení vkladu byla 22 dnů, stejně jako v červenci loňského roku, kdy bylo podáno 73 642 vkladů. V červenci bylo dále na katastrální úřady doručeno 34 581 listin k provedení jiných typů zápisů (záznam, poznámka, upozornění, změna jiných údajů) a 13 823 žádostí o potvrzení geometrického plánu.